Květen 2018

Žebříček hodnot

31. května 2018 v 22:08 | Raduusg |  Téma týdne
Ahoj! Máme zde nové téma na tento týden a je to: Mých pět nej...
Napíšu mých pět nej jako žebříček mych hodnot :)
V 1. řadě je to RODINA A PŘÍTEL
-řadím je do jednoho, protože přítel už prostě do mé rodiny patří :D. Jsou to pro mě nejdůležitější lidi na které se můžu spolehnout a oni zase vždy na mě. Nikdy bych je nechtěla zklamat a jsou pro mě v životě nejdůležitější :).
Po té je to PRÁCE
-jelikož jsem myslím dost pracovitý člověk, neumím si odpočinout dokud prostě "nemám hotovo" :D, tak je pro mě práce velmi důležitá a hodně si cením a vážím lidí, kteří jsou na tom stejně. A nemyslim tím čistě jen povolání, i když to samozřejmě taky. Ale nemůžu odcházet od rozdělané práce a tím myslim, že se mi i špatně usíná, když neumyju nádobí.. když ho umyju, musím ho i utřít, protože takhle je práce rozdělaná a nedokončená.
V běžném životě je to dost na nic, protože když odpočívám a chci "vypnout mozek", tak pořád na něco myslím a neumím si vychutnávat daný okamžik.. :-)
Za 3. jsou to KAMARÁDI
- a tím nemyslím kamarády jako takové,ale opravdu nejlepší kamarády. Ja mám takhle jenom jednu opravdovou nejlepší kamarádku a za nic bych jí nevyměnila. Je to člověk, na kterého se můžu stoprocentně spolehnout. Není to člověk, který vy me tahal jen na pivo nebo tam sednout apod. Je to člověk co si pro mě najde čas i jen na půl hodky sednout na lavičku na náměstí a můžeme si spolu postěžovat na okolí, probrat naše zájmy, výborně se zasmějem, doplňujem se a rozumíme si. A o tom to pravé přátelství je :-)
Za 4. je to moje PŘESVĚDČENÍ A NÁZORY
-za tím co říkám si vždy pevně stojím. Nikdy bych nevyzkoušela drogy, alkohol je pro mě velmi vzdálený a nechci ho, v lásce jsem vždy věrná a nepodvedla bych i když bych byla ve vztahu nespokojená, bavení se v klubech je už pro mě taky španělská vesnice a raději strávím večer s milovaným u filmu nebo u dobré knížky. :-)
A za 5. jsou to PACIENTI
-vím,že jako zdravotní sestra bych je měla mít na prvním místě,ale s porovnáním s ostatními věcmi je prostě nemůžu dát nad rodinu nebo nad moje názory, protože prostě to tak není. Ráda se o ně starám a práce mě bavi, ale né natolik abych je uprednostnovala sama před sebou :-)


A tohle je mých pět nej, co vy? :-)

Dneškem to začíná (snad) :D

31. května 2018 v 15:33 | radusg |  Fitness
Ahoj! Jelikož jsem si tenhle blog založila ať mě motivuje k mému lepšímu já, tak jsem si řekla, že začnu teda opět a zase cvičit. Začala jsem cvičit milionkrát :D Někdy mi to vydrželo půl roku, někdy měsíc, někdy týden, někdy i rok :D.
Tak jsem se rozhodla, že zase začnu ať se mému příteli líbím a hlavně ať se líbím sama sobě. :-)

No "frajersky" jsem si řekla, že jak vstanu to po noční tak půjdu běhat. Oblíkla jsem se na to, stáhla jsem si appku na běhání, a jdu na to. :D Samozřejmě vydržela jsem tak 800m. :D a to i po 200m jsem už fakt nemohla. Hrozně mě začalo píchat v pravém podbříšku, že i když jsem mohla s dechem, mohla silově, přes tu bolest mě to nepustilo. Dýchala jsem správně a začlo to téměř okamžitě po začátku běhu. Takže tohle si musím ještě vygooglit a zjisit co s tím :).
Doběhla jsem tedy domů, když už jsem to tedy musela vzdát, tak jsem aspoň si vyšla schody do 5. patra :D. Rozložila podložku a zacvičila si. Něco na břicho, něco na nohy a hlavně jsem cvičila na záda. Vím že se hrbím a záda nemám uplně rovná, ale v poslední době mě to obtěžuje natolik, že mě ty záda začli pobolívat, což už je něco špatně. :-)
Nějaký váhový cíl asi nemám, protože i dle BMI s mou váhou 54-55kg a výškou cca 170 cm. mi to hlásí optimální váhu a spíše k podvýživě.
Ideální by bylo hlavně pro mě zpevnit a narovnat ty záda teda :-)
Postupně sem budu přidávat cviky a informovávat vás o své proměně. :)

Tak mi držte pěsti ať mi moje nasazení vydrží, já pevně doufám že jo.

Image result for cvičení


Robinsonův ostrov 2

31. května 2018 v 8:18 | Raduusg |  Seriály
Tak tu máme článek o Robinsonově ostrově 2!
Jsem velký fanda téhle soutěže,ale co mi hrozně vadí jsou ty intriky a přehnaná sociální hra. Samozřejmě,že to tam musí být,ale v téhle sérií mi přišlo, že snad ani o nic jiného nešlo. Už od prvního dílu se tvořili aliance a intrikovalo se ve velkém,ale pojďme si to celé rozebrat.

Prvně byli rozdělení do dvou kmenů ( ženy a muži ). U kluků se stal kapitánem Dominik a nejslabší Bizon.
Dominika jsem moc ráda neměla a to proto (čistě můj názor), že si hrál na něco co není. Ovšem neznám ho,takhle mě působil jen přes monitor.
Bizon, to byl pro mě velký srdcař. Od prvniho dílu jsem sice fandila Martinovi, ale Bizon si mé srdce během hry neskutečně získal a výhru jsem mu hodně přála. Hodně čistý člověk s výbornou povahou.

U žen se stála kapitánkou Martina a outsiderem Zina.
Marťa mi byla hodně sympatická svojí pohodovou povahou, moc neintrikovala a byla upřímná.
Zina mi moc zezačátku sympatická upřímně nebyla,ale časem jsem si ji oblíbila pro její velke srdce.

V rozdělení muži vs. ženy to.nezůstalo dlouho a přišla hra,kdy si vybirali členy týmu a tím vznikl kmen Kalinga a Manobo.
V kmeni Kalinga pak byla Katka, Káťa, Nikol, Martina, Janina, Jenda, Karel, Radim, Bizon, Petr ..
Kalinga mi byla sympatičtější, přišla mi více sranda na tom ostrově, ale díky tomu, že vyhráli imunitu pouze jednou jinak pořád museli někoho vyhazovat tak tam proběhlo nesčetně intrik.
V kmeni Manobo byl Dominik, Jarda , Ondra , Mirek, Terry, Zina, Blanka, Bára a Martin..
Kmen Manobo prožil dlouhou vlnu vítězství, kdy věčně vyhrávali v soutěžích. Ovšem díky tomu tam bylo dost nevyřešených věcí.
Jako poslední šli na kmenovou radu Manobo a vyřadili Barču.
Při sloučení hned vyřadili Dominika, který šel na Ostrov vykoupení.
Bára porazila na Ostrově vyhnanství ("Karlově ostrově") Nikol a Janinu a vrátila se na hostinu při sloučení.

A vznikl kmen Tawi-Tawi. I když díky Radimově hře to i nadále bylo rozděleno na členy Kalingy a Manoba.
Vlastně prakticky v každém dílu se řešili různé intriky a taktika. Snad vůbec tam nešlo vidět jestli mají hlad, jaké jídlo si vaří, jak spí apod.
Pak byl ze soutěže vyhozen Radim, kvůli tomu, že spoluhráčům nabízel určitou část z výhry, když ho zvolí. Pak se prolomili ledy a už to byl kmen Tawi-Tawi.
Pro mě nejlepší moment hry byla aukce. Kdy si Mirek vydražil imunitu pro kmenovou radu. Všichni napsali Zinu jen Mirek se Zinou napsali Katku. Mirek dal Zině skrytou imunitu, to nikdo nečekal, takže vypadla Katka.
Do finální 4 se pak dostala Zina, Martina, Terry a Martin, který se dostal z Ostrova vykoupení.
Celou hru a titul druhého českého Robinsona vyhrál, jak už jsme se včera dozvěděli, Martin. Za to jsem moc ráda, byl mi sympatický od začátku a výhru jsem mu přála. Pojal hru jinak než ostatní, hrál ji čistě a neintrikoval.

Ovšem tahle řada je pro mě zklamání. Příjde mi že díl od dílu se nic pořádně nedělo jen se tvořili aliance. Když to srovnám tedy s jedničkou, kde šlo vidět jaký mají neskutečný hlad. Jídlo si museli dělit, docházelo jim. Pořád chodili a hledali jídlo, měli radost z každého banánu co našli a s každé rýže kterou vyhráli. Byli vyčerpání, ale přesto všechno se snažili. Odměny tam byli i jako noc v luxusním resortu s večeří. Noc v posteli na pláži apod. a šlo vidět jak jsou za to vděční.

Není to dílem jako takovým, ale těmi lidmi, kteří z toho udělali jen hru o intrikování, což je hodně škoda. Nedívám se na to kvůli taktice ale kvůli přežití, takže pro mě je to menší zklamaní oproti jedničky. :-)
Ovšem slyšela jsem spousty názorů, že dvojka je o hodně lepší jak jednička, takže to je asi jen můj názor :D :-)
A co říkate na to vy? :-)

Fotka uživatele Robinsonův ostrov.

Kozoroh - charakteristika

30. května 2018 v 13:02 | radusg |  Horoskopy

Mým znamením je Kozoroh, jsem narozena 30.12.1996.

Rozhodla jsem se udělat tady články o různých znamení, aby jste pochopili proč je někdo takový jaký je :)
Nemyslím si, že charakter a osobnost člověka upevňuje jenom datum ve kterém se narodil, ovšem je to i jeden z aspektů, podle čeho se charakter vyvíjí :)
Dlouho jsem hledala nějaký, co opravdu na mě sedí a musím říct, že tenhle na mě sedí z 90% :-).
Zdroj je ZDE

Základy o Kozorohovi

Lidé ve znamení Kozoroha se rodí mezi 22. prosincem a 20. lednem, patří sem téměř každý novorozenec z období Vánoc a všichni z přelomu roku. Jedná se o zemité znamení zvěrokruhu, jejich živlem je tedy Země a mezi jejich hlavní cíle patří touha po uznání a úspěchu. Opačným znamení proti Kozorohům je Rak.
Horoskop Kozorohům přisoudil povahu spíše ženskou, k čemuž Kozorohovi pasují stylové barvy ponuré palety - šedá, černá a tmavá hnědá. Až budete vybírat medailon s kamenem, kterým Kozoroha potěšíte, volte z jejich kamenů onyxu, zeleném turmalínu a malachitu. Pro ženy pasují i úžasně stylové černé korály a černé perly.
Planetou tohoto znamení je Saturn, který se svým prstencem sdílí nevídanou podobnost s Kozorohem. I on je věčně obalený štítem, zátarasem proti nepřátelům (leckdy i přátelům), kteří by toužili proniknout do jeho komfortní zóny, kde Kozoroh zásadně přebývá sám.

Kozoroží povaha

Krusta se vstupem jen pro vyvolené

Máte-li ve svém okolí blízkého Kozoroha, jistě víte, jak těžké je se s takovým člověkem pořádně poznat. Horoskop Kozorohy představuje jako uzavřené tvory s velmi nízkou důvěru v okolí, v cizí lidi a v jejich pocity. Chtějí si vše zkusit a prožít sami. Nedávají najevo své city, jsou vcelku introvertní a nemají rádi, když jsou středem pozornosti. Za každých okolností se drží zpátky.

Workoholismus v praxi

Lidé ve znamení Kozoroha jsou ovšem velmi pracovití. Bývají dříči a očekávají za to výsledky. S nadhledem by se dalo říci, že horoskop Kozoroha ve své kariéře vede přes mrtvoly, ovšem Kozoroh nešetří ani sebe, co se odpírání vlastních požitků týče. Prahne po uznání.

Hlavně podle seznamu

Jedním z nejzásadnějších rysů osobnosti Kozoroha smysl pro zodpovědnost, na kterou se váže spolehlivost, že vás nikdy nenechají ve štychu. Horoskop Kozorohy nutí plánovat v obrovském časovém horizontu. Mají přehled o tom, co budou dělat v harmonogramu pár let dopředu a nemají rádi odbočky od svého plánu. Na tradicích a řádu velmi lpí, pravidla jsou pro ně důležitá a neměnná.

Dítě ve znamení Kozoroha

Spolehlivost základ přátelství

Malý Kozoroh je pro rodiče v podstatě bezproblémovým dítětem. Vydrží se krásně zabavit sám na celý víkend, ale nepohrdne ani hrou s kamarády. Dítě ve znamení Kozoroha je spolehlivým přítelem již od velmi nízkého věku, své přátele se snaží vést. Podle horoskopu Kozoroha umí udržovat emoce na uzdě, nezlobí rodiče. Patří mezi trpělivé jedince, čímž může už od malička vyčnívat.

Předčasně dospělým

Na druhou stranu, dítě ve znamení Kozoroha nesnáší, pokud ho dospělí berou jako dítě a ne sobě rovného. Zoufale se snaží ve všem vyrovnat lidem mnohem starší, než je samo, a irituje ho, pokud se mu to nedaří. V situacích, které se malému něco nelíbí, podle horoskopu Kozoroha dává extrémně najevo svoji nelibost a nesouhlas, což může být nejen otravné, ale přivést rodiče do nejedné trapné situace.

Citlivý hlavně uvnitř

Základem jeho spokojeného života je harmonie a klid v rodině, kterou má i v dospělosti velmi v oblibě a rád se do rodného hnízda vrací na návštěvy. To samé platí i o jeho okolí. Jakmile dítě ve znamení Kozoroha s někým nevychází nebo má spory, je nešťastné. Se svými plány se dospělým nikdy nesvěřuje, protože je už od narození velmi uzavřené a nechává si svůj bohatý vnitřní svět, ve kterém může být samo sebou ve chvíli, kdy se nikdo nedívá.
Horoskop Kozorohům dává prostor vynikat ve sportu, ke kterému díky své snaživosti a píli tíhnou mnohem víc než k umění, kreslení a jinému kreativnímu tvoření. Neocení příliš kolektivní sporty, ve kterých se necítí dobře, protože rádi bojují sami za sebe, jsou od dětství spíše sólisty. Potřebují si ke všemu přičichnout sami, sami si vyzkoušet, jak jim bude daná role pasovat, a neradi se nechají vláčet davem.

Kozoroh později rodičem

V dospělosti se lidé ve znamení Kozoroha stávají dobrými trpělivými rodiči, kteří vedou dítě umírněnou ale přesto pevně nastavenou výchovou. Horoskop Kozoroha určuje, že nekřičí na svého potomka, fyzicky jej netrestají, ale dokola mu vysvětlují následky jeho nesprávného jednání.
Čím si dítě vztah s rodičem Kozorohem může nenávratně pokazit, je lhaní, které rodiče tohoto znamení zkrátka nemohou vydýchat. Vzhledem k vlastní disciplinovanosti a kázni příliš neholdují promíjení domácích prací a dalších povinnosti, ovšem dokáží si s dítkem rozumně pohovořit o nutnosti a důležitosti pravidelných návyků. Mají na dítě přísný morální metr a neustupují z něj.

S Kozorohem na pracovišti

Spolupráce s Kozorohem může být stejně různorodá, jako je samo znamení Kozoroha. V kolektivu se Kozoroh obvykle drží v pozadí, na poradě sedí v rohu, na večírku rozhodně netancuje. Má rád svůj prostor na přemýšlení a do vášnivých debat o problematice se nezapojuje. Ovšem rád vyslechne všechny názory a až poté si utváří obrázek. Nemá rád linkování práce od druhých, ale termíny a včasné příchody jsou pro něj naprostou samozřejmostí.

Šéf jako řemen

Kozoroh je perfekcionista a očekává od pracovního kolektivu plné nasazení a bezpodmínečné plnění příkazů. Skvěle si pamatuje, jakou práci komu rozdělil a trvá na dodržování termínů. Všechno musí běžet přesně podle programu a běda tomu, kdo se pokusí s ním jednat neférově a jinak než na rovinu.
Nemyslete si, že se od vedoucího ve znamení Kozoroha dočkáte přílišné chvály. Horoskop Kozoroha nutí používat na své zaměstnance stejná měřítka jako na sebe a on rozhodně všechno stíhá v termínu, nevidí tedy důvod, proč by to tak nemělo být u všech. Pokud chválí, tak málo a velmi odměřeně, aby to nevypadalo, že má k zaměstnancům jakýkoliv osobní vztah, či je má snad v oblibě. Své city pečlivě skrývá jak na pracovišti, tak doma. Bývá velmi těžké poznat, co si myslí. Patří ale mezi otcovské typy, které se o mladší jedince spíše stará, než aby se po nich zbytečně vozil. Má s mladými má trpělivost, umí vysvětlovat a má tendenci být pro své svěřence "mentorem".
Čím může šéf ve znamení Kozoroha zpomalovat pracovní tempo je jeho snaha na každou kauzu znát všechny názory, všechny úhly pohledu a mapovat všechny možné problémy, které by během práce mohly nastat. Horoskop Kozoroha nabádá mít rád znalecké posudky a diskuzi nad nimi, zvažovat pečlivě a neunáhlovat se.

Podřízený s raketovou rychlostí

Podřízený ve znamení Kozoroha podřízeným obvykle dlouho nezůstává, protože odmítá být dělníkem ve službě navždycky. Ačkoliv je jeho práce pro firmu nevyčíslitelným přínosem, jeho píle ho systematicky posouvá v žebříčku na vrchol kariéry, ani na minutu nezpomaluje.
Ocení, pokud si zaměstnavatel jeho snahy všimne, ovšem sám nedává nic najevo, o svých ambicích nemluví a během pracovní doby se nijak zvlášť neprojevuje. Pracuje na sto padesát procent, horoskop Kozoroha říká, že se rád práci věnuje i nad rámec povinností a touží po tom, být za své výsledky uznáván. Neváhá obětovat osobní život na úkor kariéry, pokud se rozhodl, že se v nejbližší době nebude věnovat ničemu jinému.

Plánujete se vrhnout na Kozoroha?

Vztah s partnerem ve znamení Kozoroha se nedá vyjádřit jinak než obratem "běh na dlouhou trať". Kozoroh není snadno dobyvatelným územím, a pokud už ho náhodou získáte, rozhodně není územím, ve kterém by se dalo snadno orientovat. Kozoroh je zdrženlivý - a to extrémně. Partnera pečlivě pozoruje, zvažuje, a rozhodování mu trvá velmi dlouhou dobu.

Pozitivní vlastnosti, kterými vás Kozoroh potěší:

  • Klid a rozvážnost
  • Logické uvažování
  • Obětavost
  • Zdvořilost
  • Dobrota

A negativita, ze kterých si budete rvát vlasy:

  • Tvrdohlavost
  • Nedůvěra
  • Nezničitelné zásady
  • Podléhání náladám
  • Krunýř proti emocím

S kým se Kozoroh hodí do vztahu?

Kozoroh je zvláštním znamením a složitým člověkem. Horoskop Kozorohovi nedává do vínku možnost spolčit se s každým jiným znamením, protože by se nepohodli. Kozoroh při své zarputilosti a potřebě zvažovat není vhodným partnerem pro vášnivé protějšky, které by jeho povaha brzdila a iritovala. Nejlépe se k němu hodí lidé ve znamení Býka, Štíra a Panny.

Stydlivý Kozoroh muž

Kozoroh muž si zakládá na zásadách a pravidlech, na které je zvyklý. Je nesmělý, mlčenlivý, není snadné zaujmout jeho pozornost a dostat se mu pod kůži. Přestože by uvnitř po lásce a vztahu toužil, působí zdrženlivě a partnerka si tak vůbec nemusí být jistá, jak na tom u Kozoroha je.

Věčné oddalování a pak výbuch?

Partneři ve znamení Kozoroha citům vytrvale vzdorují a nedávají to okolí nijak najevo. Do svého nitra opravdu nepustí každého - tím je myšlena i ne každá známost. Muž Kozoroh si ženu svého srdce dlouho testuje a zamilovat se mu trvá delší dobu, než je obvyklé. Horoskop Kozoroha ale upozorňuje, že pokud dojde k názoru, že je jeho vyvolená ta pravá, oddá se jí ve velké míře, může e svou láskou a vztahem stát doslova posedlý.

Old school milenec už ve dvaceti

Díky jeho konzervativnosti a silnému cítění morálky si můžete chvílemi připadat spíš jako se svým otcem ze staré školy, než s milencem. Postupně ve vztahu přebírá vůdčí roli a stává se dominantnějším. Nesnáší konflikty, nebude se hádat, ovšem je to tvrdohlavý muž a ze svých stanovisek jen tak neustoupí.

V posteli je to malý ale dlouho hořící plamínek

Co se sexu týče, Kozoroh muž není nijak přehnaně vášnivý, i do milostné oblasti proniká jeho umírněnost. Pokud má ovšem váš partner ve znamení Kozoroha ascendent v některém z ohnivých znamení (Beran, Lev nebo Střelec), může vás potěšit i mile překvapit! Na druhou stranu vás může těšit, že je Kozoroh muž ohledně svých sexuálních zážitků velmi diskrétní a odmítá se vyprávět i svým přátelům.

Odtažitá chladná žena

Kozoroh žena jako by vystoupila z nějakého historického obrazu. Je mlčenlivá, křehká, chová se vždy velmi korektně, což může v některých situacích působit na protějškem až odtažitým dojmem. Má své zvyky a těch se drží, nerada se pro někoho mění. Na rozdíl od historické představy slečinky, která muže zdvořile odmítne a dál vyšívá, Kozoroh žena je duchaplná osoba, která ráda vede hluboké debaty. Horoskop Kozoroha jí dává dostatečný rozhled i sebevědomí, aby si našla své pevné místo i v mužském světě.

Znalost i důvtip

Žena ve znamení Kozoroha je sama tvůrčí osobností a stará se svědomitě o svoji domácnost. Ostatně domov je pro ni nejdůležitějším místem na světě, kde cítí bezpečí a pohodu, což může mít vtisknuté z dětství, kdy pro ni rodina byla též zásadní. Horoskop Kozoroha vede ženu se se svými příbuznými pravidelně vídat a kontakt s domovem jí pomáhá při překonávání těžkých životních překážek. Kozoroh žena má sklony k workoholismu a neumí odpočívat, což by protějšku mohlo po nějakém čase začít vadit.

Tichá voda břehy mele

Jako milenka je Kozoroh žena zdrženlivá a stále své pravé pocity schovává za ledovou krustou. Aby partner odsunul hradbu mezi ním a ženou ve znamení Kozoroha, bude potřebovat spoustu trpělivosti, ale i odvahy. Prolomit prokletí princezny ve věži není jednoduché, i když se o to v nelítostném boji pokusí kdekterý rytíř, co jde zrovna okolo. Všichni ale víme, že princezna čeká na toho vyvoleného. Poté horoskop Kozoroha ženu promění ve vášnivou sebevědomou lvici, se kterou se rozhodně nebudete nudit.

Image result for kozoroh žena

Mé tetování

29. května 2018 v 22:30 | radusg |  My life
Ahoj, ráda bych se s vámi podělila o má tetování, které mám na těle, taky proč jsem se nechala tetovat :)

Tak prvně proč jsem se nechala tetovat. Začlo to jeden den, kdy jsem byla s kámoškou venku a doost jsme se nudili. (Podotýkám, že kamarádka už nějaké tetování měla za sebou). A napadlo jí, že bychom se mohli nechat tetovat. :D Úplně ztřeštěný, nepromyšlený nápad, který jsme ale nakonec zrealizovali. Zabavili jsme se a hledali jsme nejlepšího tatéra. A tak začla má "závislost" na tetování...

Jednoho jsme našli, objednali se k němu a já se rozhodla pro malé bezvýznamné tetování a to je křížek za uchem. Ani nevím proč zrovna křížek (křesťanka nejsem :D ).
Čekali byste, že tohle místo bude hrozně bolet? Tak vůbec, na to že tohle bylo moje první tetování, tak mě to nebolelo skoro vůbec.
Další mé tetování bylo EKG se srdíčkem v pravém podbříšků. Charakterizuje to mou prácí, mé povolání a mé poslání (Zdravotní sestra)
Tady už to s tou bolestí bylo horší, nekontrolovatelně mi cukalo břicho :D. Ale dalo se to zvládnout, nic hrozného.


Další mé tetování je spirit na noze. Je to z důvodů, že jsem od mála milovala tvorbu Majka Spirita a chtěla jsem si nechat vytetovat jeho jméno. To jsem si ale nakonec rozmyslela, nejspíš to není úplně vhodně, časem by se mi mohl zprotivit.:D Tak jsem se rozhodla pouze pro spirit a to i z důvodu, že se zajímam o psychologii a spirit je v překladu duše.
U kotníku to už je dosti bolestivé :D
(na té fotce mam nohu pokrčenou, tak je ten text trochu křivě, jinak je rovně )

Pak další do mé sbírky je rouzfoukaná pampeliška s ptáčkama na zádech. Symbolizuje to koloběh života. Pampeliška roste, je krásná žlutá, rozfouká se vetrem do okolí a do život nové rostlině.
Ptáčci jsou symbol volnosti a svobody.
Tak u tohole tetování jsem pampelišku skoro necítila, ovšem ptáčky, které směřující k šíjí teda řádně, tam mi slzeli oči a myslela jsem si, že to vzdám :D

A v poslední řadě, mám tetování na ruce a je to text: Dum spiro spero. Což znamená Dokud dýchám, doufám. Od M.T.Cicera. Na konci textu je vyobrazený ptáček, to jsem chtěla at mi to ladí s předešlým tetováním :D
Nebolelo to skoro vůbec, je to na vnitřní straně pravé ruky.

A to jsou PROZATÍM, všechny má tetování :-)


Resorbce cysty, alias můj případ :D

24. května 2018 v 14:36 | radusg |  My life
Ahoj! Chci se s vámi podělit o mojí momentální zkušenost. Píšu to hlavně pro to, kdyby se nějaká holka potýkala se stejným problémem, tak ať nemusí mít strach. Protože třeba v mém případu, prozatím, vše dopadlo dobře a věřím že nejsem, nebyla jsem a nebudu jediná :-)

Začalo to vloni, začátkem prosince, kdy mě začal pobolívat pravý podbříšek. Ta bolest byla taková charakteristická k cystě, hned jsem odtušila, že jí mám a šla jsem na gynekologii, kde mi to můj lékař potvrdil. Už jsem cystu měla, myslím že ve svých patnácti, ale to byla malinkatá a sama se do měsíce vstřebala. Čekala jsem to i u téhle, akorát tahle měřila 4,5 cm. Po vánocích v lednu jsem šla opět na kontrolu. K mému překvapení se cysta zmenšovala a měla jsem neskutečnou radost, že tohle je OK. Ovšem opět v květnu, zase stejné bodání v pravém podbříšku. Šla jsem opět na gynekologii, kde mi potvrdil že opět tam je v plné svě velikosti, to jest 4,5cm.
Docela mě doktor vyděsil, říkal mi že už se to nemůže nechat jen tak. Jediné za čím jsem si stála, bylo, že na žádnou operaci nechci. Už jsme ve svych jednadvaceti byla na dvou operacích a myslím, že to je víc než dost. :D
Uklidnil mě, že je i jiný způsob a to je punkce cysty, kde pod ultrazukem cystu vysajou. S tímhle jsem byla spokojená. Dal mi kontakt na kliniku, kde jsem se měla v první den menstruace objednat. Domů jsem jela spokojená. Ovšem co mi samozřejmě nedalo, musela jsem se podívat na různé diskuze k punkci cysty na emiminu :D. To jsem neměla dělat, protože podle různých zkušeností je to trochu bolestivé a obrovská šance k recidivě (navrácení).
No tak jsem se teda první den menstruace na kliniku objednala, tam mi řekli že mojí zprávu předají panu doktorovi a že se mi ozvou. Čekala jsem dva týdny, už jsem byla nervozní, pokaždé jak jsem tam volala, jestli na mě nezapomněli, tak že prý ne. Jen pan lékař diskutuje s mým gynekologem a i jinými odborníky co a jak v mém stavu, když jsem teprve tak mladá. Super! :D
Po skoro třech týdnech se mi teda konečně ozval sám pan doktor a pozval mě k sobě do ordinace na druhý den. Jela jsem tam na 7 ráno hned po noční, taky paráda. :D Neskutečně sympatický doktor, u které jde vidět, že práce a léčení pacientů je pro něj na prvním místě. (Napsala bych sem jméno lékaře, ale nevím zda se to smí. Kdyby měl někdo zájem ať si o něj napíše, ráda mu ho pošlu :). NAŠTĚSTÍ! Mi řekl, že punkci cysty by určitě nedoporučoval a už vůbec né v tak mladém věku. Ve většíně případu se cysta vstřebá sama, což v mém případě naštěstí ano. Po půl roce se začíná cysta rozdvojovat a postupně vstřebávat. A kdyby byli nějaké potíže a znovu by se objevila, řešilo by se to nejspíše hormonálními injekcemi.
Což je možná ten nejlepší způsob. Já odcházela z jeho ordinace nanejvýš spokojená i přes míru únavy.
A to nejlepší?
Když zjistil, že jsem zdravotní sestřička, nabídnul mi, že až dodělám školu, ať se kdykoliv ozvu, rád mi najde u něj pracovní místo :-) Takže všechno zlé je k něčemu dobré, ne? :-)

Image result for srdce

Vše není jen o začátku.. :)

23. května 2018 v 23:55 | Raduusg |  Téma týdne
Ahoj,tak jsem se rozhodla že budu psát články i k tématu týdne... což tento týden je: Začátek a konec.

Už pár dnů zvažuji,co k tomuhle tématu napsat. Psát tu kraviny,že každá věc,každá situace no a prostě úplně všechno má svůj začátek a konec mi přijde divné,tohle snad ví úplně všichni.
Já tenhle článek,jako správná sestra věnuji spíše do zdravotnictví a trošku do smutného nádechu, co se týče umírání. Tak jako všechno,i život ma svůj začátek a konec. A jelikož pracuji na ldn a ne na porodnici budu se věnovat převážně tomu ,,konci".
Za svoji praxi (neni to moc cca 4 roky), jsem se smrtí setkala hodněkrát. Když si vzpomenu na svůj prvni zážitek,bylo to když jsem těžce nemocnému (už nevim co přesně mu bylo,myslim si že rakovina jater) podávala infuzi. Zavolala jsem si k tomu učitelku, šli jsme spolu na pokoj,infuzi jsem si zavesila do stojanu, odepla jsem mu kanylku a chtěla napojit infuzi. V tom jsem ucitila,ze přestal dýchat. Podívala jsem se na něj,na učitelku a věděli jsme obě dvě,že je konec... Zavolali se doktoři,ti konstatovali smrt a já zbytek praxe probrečela a byla jsem mimo. Dlouho jsem se s tímhle zážitkem nemohla srovnat. Ten pán,určitě měl rodinu,děti,velky a dlouhý životní příběh a na konci toho příběhu jsem stála já. Já byla poslední koho spatřil, kdo se ho dotkl,kdo na něj mluvil...
Postupem času,jsem v těchhle věcech docela obrněla a exity jsem začala vnímat jako součást běžné praxe. Ale vzpamatovala jsem se opět při jednom opravdu ošklivém exitu,kdy jsme asi půl hodiny resuscitovali a zbytečně. Opět jsem u paní,kdy mi říkala že ji je zle ať zavolám doktora, byla posledni s kým mluvila...
Dochází mi,jak tady tyhle věci berou zdravotníci,až moc běžně a jakoby nic. Ovšem myslím,že je to dost špatně. Vím,že je to jakýsi druh obrany zdravotnického personálu, aby se z toho jednou nezblaznil. Nejde to,aby si každý exitus bral osobně. Ovšem co jde změnit je lidský přístup a úcta k umírajícímu a již mrtvému tělu.
A nad tím by se měl zapřemýšlet úplně každý,jestli jeho manipulace s tělem je správná a uctívá.


...


Ráda bych napsala něco více pozitivniho,ale bohužel k tomuhle tématu, mě nic jiného nenapadlo,tak to omluvte :D

Robinsonův ostrov

21. května 2018 v 19:12 | radusg |  Seriály
Taak momentálně pro mě nejvíce sledovaný seriál je Robinsonův ostrov :D
Určitě jste o tom minimálně slyšeli
Jde o myslím že 20 (?) lidí, které dovezou na pusté ostrovy ve Filipinách, jsou rozdělení do dvou kmenů. Bojují jak o přežití (hlad, vlhko, horko, absolutní diskomfort, nulové hygienické podmínky) tak i o to, jak se nejlépe prosadit v socialní hře a musí umět manipulovat s tamější společností.
Takzvaně Přelsti, přehraj, přežij...


Prvně o 1. sérii
Pro mě teda v mnohém lepší než ta druhá. V téhle jde opravdu vidět, jak se tam trápí hlady, jak se snaží rozdělat oheň. Jde vidět kde spí, jak si lezou na nervy a intriky v téhle seríí sice jsou, ale nejsou tak viditelné.
Líbí se mi jak po pár dnech chytají krysy a dělají si krysí vývar :D (v životě bych to teda neochutnala), líbí se mi rozmanitost charakterů lidí. Jsou tam jak starší zkušení hráči, fyzicky zdatnější i méně, jsou tam socialní intrikanti a i ti co hrajou čistou hru. Je zde i playmate nebo vizážistka pornohereček, studentíci, policistka, věřící či lesbička a mnozí další.
Ze začátku jsou rozdělení do dvou kmenů jménem Tabon a Callao. Hrajou hry o odměnu či o imunitu. Hry o odměnu jsou většinou o jídlo apod. O imunitu znamená, že výherní kmen dostane sošku imunity a netýká se ho kmenová rada. Na kmenové radě proherní kmen musí vyřadit jednoho ze svých hráčů. Od začátku jsou mi sympatičtější Callao a to hlavně kvůli Martina, který je pro mě v téhle realityshow neskutečný. Co slovo to perla, dokáže rozesmát i přes ty kamery. :D
Tabon bohužel hodně intrikuje, ale taky více prohrávali ve hrách o imunitu takže ty intriky tam byli a museli být. :D
Po určité době se dostali kmeny do sloučení a vznikl jeden kmen ze všech přežívších. Jeho jméno je Mayon.
Zde vzniká i Ostrov vyloučení, kde každý kdo je vyloučen z hlavního kmene Mayon se dostane zde na Ostrov vyloučení a vyzývá další členy, utká se s něma vy výzvě a poslední co zůstane se vrátí do hlavního kmene.

Nejsympatičtější ze všech hráčů mi byl teda především
Martin, díky jeho vtipnosti.
Marek, kterému šla hra úplně sama, do toho byl dost fyzicky zdatný.
David, což byla snad jediná čistá duše na ostrově, který se snažil neintrikovat a hrát pouze čistou hru. A zároveň neskutečné silný muž.
Petra, kterou sice považovali za hloupou, ale byla tam svým způsobem roztomilá a taky dost vtipná
Radovan, který všude kolem sebe vířil dobrou náladu, i když byli tam ukázané i chvíle, kdy jsem ho přes tu televizi doslova nenáviděla (viz. scéna, když měl spát na voru a nedostal jídlo :D )
A napodled Jakub, který oběhl všechny kmeny, vyřadili ho on se vrátil zpátky. A hlavně mi byl sympatický díky jeho příběhu a zároveň mi ho bylo i neskutečně líto (právě díky jeho příběhu)

Nejlepší hry, které mi zůstali v hlavě, jsou asi když stáli všichni na jedné kladině a každý se přes všechny hráče musel dostat na plošinu na konci kladiny a kmen Tabon prostě nemohl projít kolem Ivety :D
Poslední hra, kde se konečně ukázal Martin, že v něm taky něco je :D
A když hráli "fotbal" v bahně. Museli dostat míč do protihráčové branky a Petra přitom udělala Davidovi velmi silný erotický zážitek, kdy svoje umělé prsa třela po celém jeho těle :D :D

Je to realityshow, do které bych sice nikdy neměla odvahu se přihlásit, nejsem na to asi dost silná. Ovšem hrozně ráda na ní koukám, jelikož to není jak Vyvolení, kteří pouze leží ve vile, pijou a dostávají úkoly. Ale zde opravdu jsou zahnání do takových podmínek a musí si s tím poradit .:-)
Všem doporučuji :)

Image result for robinsonův ostrov

Něco o mě

21. května 2018 v 14:20 | radusg |  My life
Ahoj! Tady v tom článku něco řeknu o mě, o mém momentálním životě ať jste trochu v obraze :-)


Momentálně pracuji v nemocnici jako praktická sestra a hlásím se na Vyšší odbornou na Diplomovanou sestru.

Mám přítele, se kterým bydlím, i když momentálně náš vztah procházel (možná ještě prochází) docela velkou krizí :-)

Ráda se zajímám o psychologii a trochu o duchovní věci.

Zároveň jsem i holka, která miluje seriály, nakupování apod :-)

A hlavně jsem obrovský introvert, a tohohle se snažím alespon částečně zbavit.

Tenhle blog bude fungovat asi jako moje zpověď, moje názory, ať vám ukážu nějaké věci co já dělám, třeba to někoho bude motivovat, ale hlavně to namotivuje mě :-)
Image result for hello