Resorbce cysty, alias můj případ :D

24. května 2018 v 14:36 | radusg |  My life
Ahoj! Chci se s vámi podělit o mojí momentální zkušenost. Píšu to hlavně pro to, kdyby se nějaká holka potýkala se stejným problémem, tak ať nemusí mít strach. Protože třeba v mém případu, prozatím, vše dopadlo dobře a věřím že nejsem, nebyla jsem a nebudu jediná :-)

Začalo to vloni, začátkem prosince, kdy mě začal pobolívat pravý podbříšek. Ta bolest byla taková charakteristická k cystě, hned jsem odtušila, že jí mám a šla jsem na gynekologii, kde mi to můj lékař potvrdil. Už jsem cystu měla, myslím že ve svých patnácti, ale to byla malinkatá a sama se do měsíce vstřebala. Čekala jsem to i u téhle, akorát tahle měřila 4,5 cm. Po vánocích v lednu jsem šla opět na kontrolu. K mému překvapení se cysta zmenšovala a měla jsem neskutečnou radost, že tohle je OK. Ovšem opět v květnu, zase stejné bodání v pravém podbříšku. Šla jsem opět na gynekologii, kde mi potvrdil že opět tam je v plné svě velikosti, to jest 4,5cm.
Docela mě doktor vyděsil, říkal mi že už se to nemůže nechat jen tak. Jediné za čím jsem si stála, bylo, že na žádnou operaci nechci. Už jsme ve svych jednadvaceti byla na dvou operacích a myslím, že to je víc než dost. :D
Uklidnil mě, že je i jiný způsob a to je punkce cysty, kde pod ultrazukem cystu vysajou. S tímhle jsem byla spokojená. Dal mi kontakt na kliniku, kde jsem se měla v první den menstruace objednat. Domů jsem jela spokojená. Ovšem co mi samozřejmě nedalo, musela jsem se podívat na různé diskuze k punkci cysty na emiminu :D. To jsem neměla dělat, protože podle různých zkušeností je to trochu bolestivé a obrovská šance k recidivě (navrácení).
No tak jsem se teda první den menstruace na kliniku objednala, tam mi řekli že mojí zprávu předají panu doktorovi a že se mi ozvou. Čekala jsem dva týdny, už jsem byla nervozní, pokaždé jak jsem tam volala, jestli na mě nezapomněli, tak že prý ne. Jen pan lékař diskutuje s mým gynekologem a i jinými odborníky co a jak v mém stavu, když jsem teprve tak mladá. Super! :D
Po skoro třech týdnech se mi teda konečně ozval sám pan doktor a pozval mě k sobě do ordinace na druhý den. Jela jsem tam na 7 ráno hned po noční, taky paráda. :D Neskutečně sympatický doktor, u které jde vidět, že práce a léčení pacientů je pro něj na prvním místě. (Napsala bych sem jméno lékaře, ale nevím zda se to smí. Kdyby měl někdo zájem ať si o něj napíše, ráda mu ho pošlu :). NAŠTĚSTÍ! Mi řekl, že punkci cysty by určitě nedoporučoval a už vůbec né v tak mladém věku. Ve většíně případu se cysta vstřebá sama, což v mém případě naštěstí ano. Po půl roce se začíná cysta rozdvojovat a postupně vstřebávat. A kdyby byli nějaké potíže a znovu by se objevila, řešilo by se to nejspíše hormonálními injekcemi.
Což je možná ten nejlepší způsob. Já odcházela z jeho ordinace nanejvýš spokojená i přes míru únavy.
A to nejlepší?
Když zjistil, že jsem zdravotní sestřička, nabídnul mi, že až dodělám školu, ať se kdykoliv ozvu, rád mi najde u něj pracovní místo :-) Takže všechno zlé je k něčemu dobré, ne? :-)

Image result for srdce
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lissy-paolohn lissy-paolohn | E-mail | Web | 25. května 2018 v 12:11 | Reagovat

Tak to ti přeju. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama