Červen 2018

Jak se vyrovnat s rozchodem

30. června 2018 v 21:29 | raduusg |  My life
Je to teprvé pár dnů co jsem se rozešla se svým přítelem, se kterým jsem strávila sice krátkou, ale pro mě docela dlouhou část života (něco málo přes rok). Dobře je to dneska teprve 4. den co jsme od sebe. Musím říct, že v mém životě to byl krásný rok, plný různých zážítků... Ale taky část mého života, o které jsem už dlouho věděla, že prostě musí skončit a to díky naším opravdu velmi odlišných pohledů na svět jako takový.
Protiklady se sice přitahují, což v našem případu nejspíše dost sedělo, ale postupem času jsme zjistili, že to není úplná pravda. Nemůžete být úplně stejný, ani to nejde každý člověk je originál. Ale v důležitých věcech musíte mít stejný názor na svět.
A jelikož on byl velmi společenský, plný energie, rád se bavil, rád chodil na party, rád popíjel alkohol apod. a měl rád společnost lidí, já zase naopak jsem člověk, který raději tiše sedí v koutě a život si užívá raději sám, nebo s menším počtem lidí a jenom s lidma mě vybranými, které mám ráda a se kterými se cítím dobře.
Což býval věčný problém s volnými víkendy (když už se tak stalo při mé práci :D). Já raději trávila ten čas opravdu mimo velké dění, mimo ruch velkoměsta. Bohužel ve velkém městě se opravdu není kde schovat, jedině doma s nějakým filmem, knížkou a nebo opravdu jen odjet někam odsud pryč.
Zatímco můj bývalý přítel si rád někde poseděl, nebo se šel někam bavit, tančit apod.
Chtěla jsem se hodně přizpůsobit jeho životu, ale opravdu mi to moc nešlo a nakonec jsem měla docela velké žaludeční potíže, kdy už to nešlo opravdu vůbec.
A jelikož jsme opravdu hodně odlišní, tady tohle způsobilo to, proč jsme se rozešli. Já si svojí budoucnost, jak už jsem popisovala TADY si představovala úplně jinak než on.

A teď, jak se vypořádat s rozchodem?
Nejsem v tomhle úplny odborník, stejně to vždycky probrečím apod. ale musím říct že tenhle rozchod jsem nad svoje očekávání zvládla docela dobře.
Pobrečela jsem si to ano, ale jelikož jsem si hodně poplakala i během našeho vztahu, nebylo to tak strašné. Hodně mi pomohlo fakt všechno odstřihnout a přestat doufat. V našem vztahu byl ten rozchod o to těžší, že jsme spolu bydleli. Ale zase o to lehčí, že když jsem si přestěhovala komplet všechny věci, věděla jsem že už to prostě skončilo. Věřím tomu, že v budoucnosti mě čeká něco, na co čekám a co bude mě akorát vyšité na míru.
Člověk se nesmí zaobírat tím, proč to nevyšlo, co bylo špatně a tak, ale snažit se v hlavě popojít dál a odpoutat se od celého toho vztahu. Postupně jsem zjistila, že se mi otevřelo tolik možností a že si můžu svůj život žít zase po svém.
Nejlepší lék (alespoň pro mě), je si pořádně uklidit. Odložit věci, které mi ho připomínali do nějaké krabice a tu uložit někam opravdu daleko. Neprohlížet si společné fotky, nepouštět si smutné písničky a hlavně se socializovat. Chodit s kamarády ven apod. Tohle opravdu pomůže od smutku, než se v něm utápět sám doma. :-)
Neexistuje žádný návod jak se vypořádat ze vztahu. Každý se z něho musí dostat po svém. Nejdůležitější je se nepotápět ve vzpomínkách a úplně se odříznout a být sám doma.
Všem co jsou po rozchodu přeju hodně štěstí :-)
Image result for rozchod

Tangle teezer

30. června 2018 v 13:40 | raduusg |  Vlasy
Tak jsem taky propadla Tangle teezer mánii... :-) O tomhle kartáči už pár let vím, vím že se dostal na trh a stal se obrovskou bombou, začali ho používat v různých kadeřnictvích, začala mi ho i moje kadeřnice nabízet, že je perfektní na rozčesání...
Dlouho jsem si říkala, že to je jen blbost, že to je jen hřeben a jestli si vlasy rozčešu takovým či makovým kartáčem je úplně jedno.
Ovšem nedávno (pár měsíců zpátky), mi to nedalo, vlasy se mi zacuchávali čím dál víc a klasickým mým kartáčem jsem to nezvládala rozčesávat. (Mám vlasy po pás, takže s tím byl opravdu problém :D ). Několikrát jsem přemýšlela, že je ostříhám po ramena... Ale bylo by mi mých vlasů docela líto a má "hříva" by mi chyběla. Při jedné z mých drogériomaniích jsem si ho v Dmku všimla. Sice za 300,-Kč a těch peněz mi bylo líto (nejčastěji kupuji levnéjší produkty), ale řekla jsem si že po výplatě si ho koupím a vyzkouším a tak se i stalo. :-)
Od té doby se to stal můj nejužitečnější pomocník na vlasy. Krásně s ním jdou rozčesat i mokré vlasy, kolikrát po něm nemusím ani používat žehličku, mé vlasy i krásně vyrovná (teda hlavně, když si vlasy pořádně rozčešu ještě za mokra). Je skladný, akorát do ruky, snadno se čistí a je velmi odolný vůči pádům :D. Kolikrát už mi spadl a stále drží pohromadě.
Vlasy mi neničí i když si je s ním rozčesávám za mokra.
Takže za mě perfektní a užitečná pomůcka, hlavně pro slečny co mají dlouhé vlasy a mívají problém s rozčesáváním.

Zde je ten můj↓

Závislost na drogerií a její využití :D

30. června 2018 v 12:42 | raduusg |  Beauty
Ahoj! :-) Tak jsem přemýšlela co udělat se svojí závislostí. Protože poslední dobou jsem propadla drogerií. Ať jdu do jakkéhokoliv obchodu, vždycky zamířím k sekci drogerií a musím si koupit nějakou pletovou masku, peeling, přípravek na vlasy, krém apod. :D Doma se mi toho nahromadilo fakt hodně.. Snažím se už tolik drogerky nevyhledávat, ale bohužel nejde to úplně.
Tak jsem si říkala, že aspoň udělám recenze na různé výrobky, třeba alespoň budete vědět co vyzkoušet a co ne :-)

Nejlepší a nejnavštěvovanější drogerka je pro mě dm. :-) takže většinu věcí nakupuji právě zdeImage result for drogerie

Pozdrav slunci pro začátečníky

28. června 2018 v 20:41 | raduusg |  Jóga
Tak našla jsem fajn video, zrovna před chvíli jsem si podle něj zacvičila. Opravdu pořád obdivuji ty jógince, jak jsou úžasně pružní. Jednou tohohle chci taky dosáhnout. Tak snad :-)
Tady je video:

Mám svůj život

25. června 2018 v 12:58 | Raduusg |  Téma týdne
Ahoj! Máme tu pondělí a další nové téma týdne :) Protentokrát je to : "Být tebou"
Tuhle větu jsem slyšela uz Xkrát! Být tebou tak si dám alkohol, Být tebou více cvičím. Být tebou nosim to a to... Tuhle větu, prosím,vymažte ze svého života,pokud se o vás nikdo neprosi o radu :)
Není nic víc nepříjemného,než když vám někdo radí a mluví co máte dělat. :)
Sama někdy ujedu a snažím se někomu kecat do života,co si myslim,že je nejlepší apod. Ale snažím se to co nejvíce omezovat,nemám právo někomu říkat co má dělat a co ne :)
Každý má svůj život a svou cestu :)

Neznamená,že když se někdo baví alkoholem,že ja musim taky. Že když nekdo rád nosi žlutou,tak že ja musim taky, nebo že když někdo má rad raggae tak že musím taky :). Dospělá už jsem a své zájmy,koníčky a pohled na svět mám už dávno vyvinuté :-)


2.den

24. června 2018 v 22:02 | Raduusg |  Fitness deník
Co jsem snědla?
-dva toustové chleby se šunkou a sýrem
-čokoládovou mléčnou rýži
-vepřovou roládu s rýží
-oplatel Mila
-asi 5 kosticek čokolády (v práci jsem neodolala:D)
-květákovou polévku

Co jsem vypila?
-dva zelené čaje
-0,5l coca coly
-čistá voda (nevim kolik:D)

Co jsem pro sebe udelala?
-dneska bohužel krome prace nic,ale nebyla jsem schopna,zitra me čeká další dvanáctka, ale určitě si dám přinejmenším jógu :)


Na úvod do fitnessáckého deníku :D

23. června 2018 v 21:07 | raduusg |  Fitness deník
Chci si začít vést tzv. fitness deník :-) Budu tu psát (snad každý den, nebo ob den) co jsem za den snědla, pro sebe udělala apod :-)
Ranní váha: 53,5kg
Tak pro dnešek toho moc tedy nebylo :)

Co jsem snědla?
- na snídani vaječinu se sýrem a racio chlebíčky
-na oběd segedinský guláš se čtyřmi knedlíky (dost těžký no:D)
-oplatku delissy (to jsem taky neměla jíst:D)
-a na večeři dva krajíčky chleba s pažitkovou lučinou, pár koleček okurek a cherry rajčátka

Co jsem pila?
-jeden zelený a jeden ovocný čaj
-vodu se šťávou
- 0,3 dl Mirindy
- 0,5l multivitaminoveho Granini

Co jsem pro sebe udělala?
- půl hodinové cvičení jógy :-)

Jóga?

22. června 2018 v 13:55 | raduusg |  Fitness
Tak už pár týdnů pořád přemýšlím o Józe. I s kamarádkou jsme si řekli že bychom spolu mohli začít chodi někde v městě na jógu. Bohužel s mojími směnami v práci to nejde moc pravidelně a tak jsem si řekla, že s tím začnu i doma.
Hledala jsem nějaké videa a začala jsem s touhle holkou, která představuje jógu pro začátečníky:

Můžu říci, že se to zdá velmi jednoduché, ale asi mám dost zkrácené šlachy na nohou, protože jsem se neuměla tak hezky rovně protáhnou jak holčina ve videu :D tak snad se to časem zlepší :-) Každopádně příjemné cvičení, které koncentruje vaší mysl :-) určitě s tím chci pokračovat :-)
Joga se velmi pojí s meditací, což je pro mě úplně idealní cvičení :)
Related image

Hluboká relaxace, řízená meditace- hladina alfa - video

22. června 2018 v 13:48 | raduusg |  Meditační videa
Tak na tohle video mě taky přivedla máma :-) Taky moje velmi oblíbené, i když už je delší, krásně se u něj člověk uvolní, je to perfektní meditace i dle recenze ostatních lidí. Dostanete se díky téhle meditací, alespoň pocitově do jiných dimenzí.
Vyzkoušejte a dejte vědět vaše pocity :-)


Klid ve městě?

21. června 2018 v 15:29 | raduusg |  Téma týdne
Ahoj! Máme tu další téma týdne a to je: "Ve vlastní pasti"... Pořád přemýšlím co o tomhle tématu napsat. Někdy se sama ve vlastní pasti cítím, protože někdy mám pocit, že v životě stagnuju a nevím co dál.
Před nedávnem jsem se přestěhovala s přítelem do bytu v Ostravě. A zde se doslova cítím jak ve vlastní pasti. Jsem zvyklá na rodinný dům, klid apod. Teď už skoro rok bydlím v centru města. Na baráčku jsem si mohla vyjít ven na zahradu, nikdo cizí tam nebyl, bylo před námi pouze pole, klid, žádný hluk. Ted v bytě o dvou místnostech, dvěmi okny se tu necítím moc dobře. Pořád vyhledávám situace, kdy můžu odsud na chvíli vypadnout a alespoň se jít projít mimo lidi apod. Jelikož jsem věčný introvert, tak společnost lidí moc nevyhledávám a raději jsem někde o samotě. Což ve městě, jsem tady ten kousek svého života ztratila a sama se tu cítím hrozně ztraceně.
Těším se, a moc doufám, že to výjde, že se v brzké době přestěhujeme, alespoň mimo tohle velké město. Nevadí mi dojíždět do práce, do obchodu apod. Ale vadí mi, když se vrátím z práce a pod barakáme tam sedí spoustu lidí (máme přímo pod barákem hospodu), nemůžu si sednout do kousku přírody, bez toho aniž by kolem neprojížděl autobus, tramvaj, nechodili jiní lidé apod.
Samozřejmě i město má svá klidná místa, různé parky apod. :-) ale copak je to ono? Když na baráčku ti stačí vyjít na zahradu, pomazlit se s pejskem, dát si čaj a jen si užívat ten svůj vlastní osobní prostor? :-)
Image result for domeček