Bratislava

6. června 2018 v 20:51 | raduusg |  Cestování
Ahoj! :-) 1.4., den před Velikonocemi jsme se vydali do Bratislavy! Z Ostravy úplně super, není to moc drahé, ale je to s jedním přestupem v Břeclavi.
Vyjížděli jsme nějak ráno asi okolo 7? Už si to moc nepamatuji. A v Bratislavě jsme byli nějak okolo 10 dopoledne. První naše zastávka byla v Horském parku. Je to krásná část v Bratislavě, kde se dostanete do čisté přirody. Z Horského parku jsme se dostali na Slavín, kde je krásný výhled na Bratislavu. Ovšem nejhezčí výhled (prý je z UFA, ale tam jsme nebyli) pro mě byl z Bratislavského hradu. Tam jsme se zdrželi asi nejdéle, protože ten výhled byl opravdu nádherný (viz. foto).
Prošli jsme různými parky a dál jsme pokračovali k modrému kostelu Sv. Alžběty. Ten je jako malovaný, jako z pohádky.
Dál jsme prošli pár Bratislavskými námestími, našli jsme sochu Čumila, u kterého bylo furt spousty lidí a každý se s ním chtěl fotit. To byla asi nejznámější Bratislavská zajímavost. Protože tam bylo fakt spousty lidí :D
Zašli jsme si ještě do kavárny a jako poslední jsme navštívili Medickou zahradu, kde jsme asi hodku jen tak seděli, než nám jel vlak. Neskutečně nás bolely nohy, protože v Bratislavě je jedna obrovská nevýhoda, a to, že nemají metro :(. Než se dostanete z jedné památky na druhou tak musíte ujít dost kilometrů :D.
Bratislava je hezká, určitě ji doporučuji alespoň jednou v životě navštívit. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama