Jak se vyrovnat s rozchodem

30. června 2018 v 21:29 | raduusg |  My life
Je to teprvé pár dnů co jsem se rozešla se svým přítelem, se kterým jsem strávila sice krátkou, ale pro mě docela dlouhou část života (něco málo přes rok). Dobře je to dneska teprve 4. den co jsme od sebe. Musím říct, že v mém životě to byl krásný rok, plný různých zážítků... Ale taky část mého života, o které jsem už dlouho věděla, že prostě musí skončit a to díky naším opravdu velmi odlišných pohledů na svět jako takový.
Protiklady se sice přitahují, což v našem případu nejspíše dost sedělo, ale postupem času jsme zjistili, že to není úplná pravda. Nemůžete být úplně stejný, ani to nejde každý člověk je originál. Ale v důležitých věcech musíte mít stejný názor na svět.
A jelikož on byl velmi společenský, plný energie, rád se bavil, rád chodil na party, rád popíjel alkohol apod. a měl rád společnost lidí, já zase naopak jsem člověk, který raději tiše sedí v koutě a život si užívá raději sám, nebo s menším počtem lidí a jenom s lidma mě vybranými, které mám ráda a se kterými se cítím dobře.
Což býval věčný problém s volnými víkendy (když už se tak stalo při mé práci :D). Já raději trávila ten čas opravdu mimo velké dění, mimo ruch velkoměsta. Bohužel ve velkém městě se opravdu není kde schovat, jedině doma s nějakým filmem, knížkou a nebo opravdu jen odjet někam odsud pryč.
Zatímco můj bývalý přítel si rád někde poseděl, nebo se šel někam bavit, tančit apod.
Chtěla jsem se hodně přizpůsobit jeho životu, ale opravdu mi to moc nešlo a nakonec jsem měla docela velké žaludeční potíže, kdy už to nešlo opravdu vůbec.
A jelikož jsme opravdu hodně odlišní, tady tohle způsobilo to, proč jsme se rozešli. Já si svojí budoucnost, jak už jsem popisovala TADY si představovala úplně jinak než on.

A teď, jak se vypořádat s rozchodem?
Nejsem v tomhle úplny odborník, stejně to vždycky probrečím apod. ale musím říct že tenhle rozchod jsem nad svoje očekávání zvládla docela dobře.
Pobrečela jsem si to ano, ale jelikož jsem si hodně poplakala i během našeho vztahu, nebylo to tak strašné. Hodně mi pomohlo fakt všechno odstřihnout a přestat doufat. V našem vztahu byl ten rozchod o to těžší, že jsme spolu bydleli. Ale zase o to lehčí, že když jsem si přestěhovala komplet všechny věci, věděla jsem že už to prostě skončilo. Věřím tomu, že v budoucnosti mě čeká něco, na co čekám a co bude mě akorát vyšité na míru.
Člověk se nesmí zaobírat tím, proč to nevyšlo, co bylo špatně a tak, ale snažit se v hlavě popojít dál a odpoutat se od celého toho vztahu. Postupně jsem zjistila, že se mi otevřelo tolik možností a že si můžu svůj život žít zase po svém.
Nejlepší lék (alespoň pro mě), je si pořádně uklidit. Odložit věci, které mi ho připomínali do nějaké krabice a tu uložit někam opravdu daleko. Neprohlížet si společné fotky, nepouštět si smutné písničky a hlavně se socializovat. Chodit s kamarády ven apod. Tohle opravdu pomůže od smutku, než se v něm utápět sám doma. :-)
Neexistuje žádný návod jak se vypořádat ze vztahu. Každý se z něho musí dostat po svém. Nejdůležitější je se nepotápět ve vzpomínkách a úplně se odříznout a být sám doma.
Všem co jsou po rozchodu přeju hodně štěstí :-)
Image result for rozchod
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zlomený meč Zlomený meč | E-mail | Web | 2. července 2018 v 21:05 | Reagovat

Jé, to je smutný :( Jojo, vztahy, ty s náma cvičej. Ale je fajn, že tě to tedy zas tak moc nevzalo :)
Ale chápu tě, já jsem za celý týden taky moc rád, když si můžu sám v klidu doma posedět u knihy/filmu/PC. Lidí mám za pracovní týden tak akorát :D

2 raduusg raduusg | Web | 4. července 2018 v 9:53 | Reagovat

[1]: jsem ráda že mi nekdo rozumí.. :) vzalo me to a dost,ale snažím si to nepropouštět.. uz je to tyden a jsem zatim ok :D tak snad to bude dobrý.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama