Vídeň/Wien

6. června 2018 v 12:24 | raduusg |  Cestování
Ahoj! Mám tu další článek o tom, jak jsme byli s přítelem ve Vídni.
Ve Vídni jsme byli 3.1...
Jeli jsme v 7:00 ráno FlixBusem s Ostravy hlavního nádraží. FlixBusem jsem nikdy nejela, takže to byla moje premiéra. A musím říct, že na to, že mám strach z cestování autobusema vždy se mi dělá v autobuse špatně, tak FlixBusem to byla úplně pohádka. Nejelo moc lidí, takže jsme se mohli na sedačkách natáhnout. Jeli jsme cca 4 hodiny. V 11:20 jsme byli na místě.
Když jsme přijeli tak jako první jsme si šli koupít lístek na metro a začli jsme projíždět památky Vídně. Neskutečná výhoda v těch hlavních městech je to metro! Kde se přemístíte na druhou stranu města za pár minut. Takže jsme stihli co jsme chtěli.
Počasí nám moc nepřálo a trochu mrholilo, ale díky Zdenkové pláštěnce mi to vůbec nevadilo.
Obešli jsme všechny možné kostely, parky, zámky. Viděli jsme slavny hotel Sacher, kde se stojí neskutečné fronty na tuhle čokoládovou Vídeňskou pochoutku.
Skvělý zážitek mám z toho, když jsme měli hlad a koupili si v jednom stánku Hot Dog. Řeknu vám, že nikdy jsem takový hot dog neměla :D. Byl neskutečně obrovský a zasytil nás natolik, že jsme pak jedli až večer. Navíc byl prošpicovaný samým sýrem, že když jsem do něj kousla, tak mi skončil sýr na bundě, ve vlasech, na kalhotách a nevím ještě kde všude. :D (Zdokumentované to samozřejmě mám :D ). A pak jsem se v jedné Vídeňské kavárně musela na záchodech dlouho čistit, ale stejně doteď mám na té bundě flek. :D
Na konci jsme navštívili i zábavní park Prátr. Samozřejmě v lednu tam moc atrakcí otevřeno nebylo, tak jsme zašli na Strašidelný dům, který se jmenoval Psycho. Opravdu to psycho bylo. Do strašidelných domů chodím ráda, ale kolikrát mi to přišlo ne moc strašidelné, že se člověk bojí jen naoko. Tady jsem se fakt bála, že jsem půlku cesty jela se zavřenýma očima a modlila se ať už to skončí. Z mojí strany na mě furt něco lítalo, stříkali po nás vodu jako krev apod. :D
Vídeň byla skvělá a určitě doporučuji každému ať se sem někdy podívá :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama